Профил

Заборавена лозинка

Бесплатна достава

За нарачки над 1.400 денари.

SALE!

Секоја Недела Различни Промоции на вашите омилени алкохоли

Безбедно плаќање

Со картичките на Visa и Mastercard

Контактирај не

sales@denmak.com.mk / +389 75 360 333 до 16:00ч

Mars Maltage Cosmo

4,920.00 MKD (со ДДВ)

43% алкохол / 700ml
(Blended Malt Whisky)
Земја на потекло: Јапонија

Спореди производ
Спореди
SKU: 3035 Категории ,

Опис

Mars Maltage Cosmo е мешан бленд со виски од  познатата јапонска дестилерија Шиншу, како и виски од неоткриени шкотски дестилерии.

Нос: Белешки од мека ванила , придружени со слатко црвено овошје ( цреша и слатка малина).

Палате: масло од портокал и чоколадо, свеж јачмен и печен даб.

Заврши: Свежа слива и бело грозје. житарки и чоколадни бисквити.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Верификација на возраста

Со посета на denmak.com.mk потврдувам дека сум на возраст над 18 години.

Или

Секогаш уживај одговорно.
X