Профил

Заборавена лозинка

Бесплатна достава

За нарачки над 1.500 денари.

Есенски Попусти!

на најдобрите Денмак производи!

Безбедно плаќање

Со картичките на Visa и Mastercard

Контактирај не

sales@denmak.com.mk / +389 75 360 333 до 16:00ч
-15%

Mars Maltage Cosmo

4,182.00 MKD (со ДДВ)

43% алкохол / 700ml
(Blended Malt Whisky)
Земја на потекло: Јапонија

Спореди производ
Спореди
SKU: 3035 Категории: ,

Опис

Mars Maltage Cosmo е мешан бленд со виски од  познатата јапонска дестилерија Шиншу, како и виски од неоткриени шкотски дестилерии.

Нос: Белешки од мека ванила , придружени со слатко црвено овошје ( цреша и слатка малина).

Палате: масло од портокал и чоколадо, свеж јачмен и печен даб.

Заврши: Свежа слива и бело грозје. житарки и чоколадни бисквити.

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Само корисници кои го купиле овој производ на нашата страница може да остават коментар.

X