Профил

Заборавена лозинка

Бесплатна достава

За нарачки над 1.400 денари.

SALE!

Секоја Недела Различни Промоции на вашите омилени алкохоли

Безбедно плаќање

Со картичките на Visa и Mastercard

Контактирај не

sales@denmak.com.mk / +389 75 360 333 до 16:00ч

Kavalan Concertmaster Port Cask

3,490.00 MKD (со ДДВ)

40% алкохол / 700ml
(Single Malt Whisky)
Земја на потекло: Таиван

Спореди производ
Спореди
SKU: 1437 Категории ,

Опис

Овој единечен слад виски користи буриња Ruby Port, Tawny Port и Vintage Port од Португалија , ова виски првично беше созреано во американски даб. Каваланскиот концертмастер беше прогласен за најдобар во класа на Меѓународниот натпревар за вино и алкохол во 2011 година.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

X