Профил

Заборавена лозинка

Бесплатна достава

За нарачки над 1.500 денари.

30 Години Денмак SALE!

на најдобрите Денмак производи!

Безбедно плаќање

Со картичките на Visa и Mastercard

Контактирај не

sales@denmak.com.mk / +389 75 360 333 до 16:00ч

Nikka From the Barrel + 2 чаши и дозер

3,350.00 MKD (со ДДВ)

51.4% алкохол / 500ml
(Blended Whisky)
Земја на потекло: Јапонија

Нема на залиха

Спореди

Опис

Nikka from the Barrel. Не е аверзивен ниту на капка вода. Едно од најнаградените виски во светот освоена главна награда во својата категорија на Светските награди за виски во 2007 и 2010 година.

Јапонскиот производител на виски Nikka е основан во 1934 година и стана втор по големина дестилатор во Јапонија, произведувајќи голем број на единечни сладови и мешани виски помеѓу неговите две дестилерии – Yoichi и Miyagikyo

 

Нос: Средно тело со добра рамнотежа. Постојат белешки од исечени цвеќиња и свежо овошје, зачин и малку даб.

Вкус: со полно и јако тело. Има многу зимски зачини и тофи, малку карамела и ванила и свежо овошје.

Афтертејст: Долг, затоплувачки и овошен со малку дабов зачин.

Дополнителни информации

Бренд

Nikka

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Верификација на возраста

Со посета на denmak.com.mk потврдувам дека сум на возраст над 18 години.

Или

Секогаш уживај одговорно.
X