Профил

Заборавена лозинка

Бесплатна достава

За нарачки над 1.400 денари.

SALE!

Секоја Недела Различни Промоции на вашите омилени алкохоли

Безбедно плаќање

Со картичките на Visa и Mastercard

Контактирај не

sales@denmak.com.mk / +389 75 360 333 до 16:00ч

Glen Moray Sherry Cask + 2 Чаши гратис

1,450.00 MKD (со ДДВ)

40% алкохол / 700ml
(Single Malt Whisky)
Земја на потекло: Шкотска / Speyside

Спореди производ
Спореди

Опис

Ова издание на Глен Мореј е стареено веќе осум месеци во шери буриња. Ова додава суптилни ноти на темно чоколадо, портокал и суво овошје на класичниот вкус со светло и меко тело.

БОЈА

Изгорено злато

НОСОТ

Сушено овошје, печен цимет и тофи.

ВКУС

Сладок даб  со вкус на  ванила, темно чоколадо и ориентален зачин.

Финиш

Топлиот зачин кој трне во устата се комбинира со горчливото темно чоколадо за да даде долг, богат задоволувачки финиш.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

X