Профил

Заборавена лозинка

Бесплатна достава

За нарачки над 1.400 денари.

SALE!

Секоја Недела Различни Промоции на вашите омилени алкохоли

Безбедно плаќање

Со картичките на Visa и Mastercard

Контактирај не

sales@denmak.com.mk / +389 75 360 333 до 16:00ч
-12%

Nikka Days

2,200.00 MKD (со ДДВ)

40% алкохол / 700ml
(Blended Whisky)
Земја на потекло: Јапонија

Спореди производ
Спореди

Опис

Nikka Days е брилијантно светло мешано јапонско виски од легендарниот производител Nikka, во кое има духови од дестилериите Miyagikyo и Yoichi. Ова виски деликатно ги балансира овошните и слатките вкусови. Сончевото пакување сигурно ќе го разубави и вашиот ден!

Нос: Свежа јаболка, круши, медена диња и јагода, масло од портокал, слаткост од слад и чизкејк од лимон.

Ноти: Нежни и кремасти, печени ореви, јаболко од тофи, ванила, освежувачко со сочно јаболко.

Завршни: нотиКраставица,лимон, путер посеан со шеќер и мешун од ванила.

Дополнителни информации

Бренд

Nikka

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Верификација на возраста

Со посета на denmak.com.mk потврдувам дека сум на возраст над 18 години.

Или

Секогаш уживај одговорно.
X