Профил

Заборавена лозинка

Бесплатна достава

За нарачки над 1.400 денари.

SALE!

Секоја Недела Различни Промоции на вашите омилени алкохоли

Безбедно плаќање

Со картичките на Visa и Mastercard

Контактирај не

sales@denmak.com.mk / +389 75 360 333 до 16:00ч

Akashi Red 0.5L

1,490.00 MKD (со ДДВ)

40% АЛКОХОЛ / 500ML
(BLENDED MALT WHISKY)
ЗЕМЈА НА ПОТЕКЛО: ЈАПОНИЈА

Нема на залиха

Спореди

Опис

Akashi Red се прави во дестилеријата Eigashima (дестиларата бел даб), основана во 1888 година. Произведено од Akashi, ова е лесно и овошно виски со ноти на праска, бадем и грозје.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

X