Профил

Заборавена лозинка

Бесплатна достава

За нарачки над 1.400 денари.

SALE!

Секоја Недела Различни Промоции на вашите омилени алкохоли

Безбедно плаќање

Со картичките на Visa и Mastercard

Контактирај не

sales@denmak.com.mk / +389 75 360 333 до 16:00ч
-20%

Tenjaku

1,190.00 MKD (со ДДВ)

40% алкохол /700ml
(blended whisky)
Земја на потекло: Јапонија

Спореди производ
Спореди

Опис

Дестилирано од пченка и јачмен, зреено во буриња од бурбон. Значењето на јапонските букви на амбалажата е чучулика. Препорачано да се конзмира како Highball.

Нос: Слаба нијанса на чад со круша и суво овошје.
Палета: Сочни круши, банана и пудинг.
Финиш: Долг финиш со ароми на даб, зачини и цветови.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Upsell products

X