Профил

Заборавена лозинка

Бесплатна достава

За нарачки над 1.500 денари.

30 Години Денмак SALE!

на најдобрите Денмак производи!

Безбедно плаќање

Со картичките на Visa и Mastercard

Контактирај не

sales@denmak.com.mk / +389 75 360 333 до 16:00ч

Tenjaku

1,500.00 MKD (со ДДВ)

40% алкохол /700ml
(blended whisky)
Земја на потекло: Јапонија

Спореди производ
Спореди
SKU: 3065 Категории ,

Опис

Дестилирано од пченка и јачмен, зреено во буриња од бурбон. Значењето на јапонските букви на амбалажата е чучулика. Препорачано да се конзмира како Highball.

Нос: Слаба нијанса на чад со круша и суво овошје.
Палета: Сочни круши, банана и пудинг.
Финиш: Долг финиш со ароми на даб, зачини и цветови.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Upsell products

Верификација на возраста

Со посета на denmak.com.mk потврдувам дека сум на возраст над 18 години.

Или

Секогаш уживај одговорно.
X