Профил

Заборавена лозинка

Бесплатна достава

За нарачки над 1.400 денари.

BLACK FRIDAY SALE!

До 40% попуст на одредени производи

Безбедно плаќање

Со картичките на Visa и Mastercard

Контактирај не

sales@denmak.com.mk / +389 75 360 333 до 16:00ч

The Nikka Tailored 0.7L

6,690.00 MKD (со ДДВ)

43% алкохол / 700ml
( Blended Whisky)
Земја на потекло: Јапонија

Спореди производ
Спореди

Опис

Премиум мешавината на Nikka, „Nikka Tailored“ е совршен амбасадор за изработката, културата и експертизата на историската јапонска куќа.
Измешано со прецизност и грижа, ова виски е направено главно од слад од двете дестилерии на Ника, Јоичи и Мијагикио, како и виски од жито. Резултатот е совршено избалансиран, тркалезен и мек.

 

НОСОТ
Мазен и заоблен, носот нè води во овошен универзум со јаболко, кајсија и беломесести плодови. Силно присуство на мед, како и чоколадни ноти со ароми на захаросани кора од портокал.
НЕПЦЕ
Гурмански. Устата нуди многу интересна двојност. Од едната страна, стилот на пециво обележан со ванила и куглоф, а од друга, горчината што се забележува со темно чоколадо и кора од цитрус, како што се мандарина и портокал.
ЗАВРШИ
Во линијата на устата, горчината се спротивставува со малку наздравени ноти кои откриваат коегзистенција на сладост од ванила и овошна горчина.

Дополнителни информации

Бренд

Nikka

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Верификација на возраста

Со посета на denmak.com.mk потврдувам дека сум на возраст над 18 години.

Или

Секогаш уживај одговорно.
X