Профил

Заборавена лозинка

Бесплатна достава

За нарачки над 1.400 денари.

SALE!

Секоја Недела Различни Промоции на вашите омилени алкохоли

Безбедно плаќање

Со картичките на Visa и Mastercard

Контактирај не

sales@denmak.com.mk / +389 75 360 333 до 16:00ч

Nikka From The Barrel

2,600.00 MKD (со ДДВ)

51.4% АЛКОХОЛ / 500ML
(BLENDED WHISKY)
ЗЕМЈА НА ПОТЕКЛО: ЈАПОНИЈА

Спореди производ
Спореди

Опис

Nikka from the Barrel. Не е аверзивен ниту на капка вода. Едно од најнаградените виски во светот освоена главна награда во својата категорија на Светските награди за виски во 2007 и 2010 година.

Јапонскиот производител на виски Nikka е основан во 1934 година и стана втор по големина дестилатор во Јапонија, произведувајќи голем број на единечни сладови и мешани виски помеѓу неговите две дестилерии – Yoichi и Miyagikyo

 

Нос: Средно тело со добра рамнотежа. Постојат белешки од исечени цвеќиња и свежо овошје, зачин и малку даб.

Вкус: со полно и јако тело. Има многу зимски зачини и тофи, малку карамела и ванила и свежо овошје.

Афтертејст: Долг, затоплувачки и овошен со малку дабов зачин.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

X