Профил

Заборавена лозинка

Бесплатна достава

За нарачки над 1.400 денари.

BLACK FRIDAY SALE!

До 40% попуст на одредени производи

Безбедно плаќање

Со картичките на Visa и Mastercard

Контактирај не

sales@denmak.com.mk / +389 75 360 333 до 16:00ч
-10%

Nikka Days + 2 Чаши Coffet (pack)

2,690.00 MKD (со ДДВ)

40% алкохол / 700ml
(Blended Whisky)
Земја на потекло: Јапонија

Спореди производ
Спореди

Опис

Nikka Days е брилијантно светло мешано јапонско виски од легендарниот производител Nikka, во кое има духови од дестилериите Miyagikyo и Yoichi. Ова виски деликатно ги балансира овошните и слатките вкусови. Сончевото пакување сигурно ќе го разубави и вашиот ден!

Нос: Свежа јаболка, круши, медена диња и јагода, масло од портокал, слаткост од слад и чизкејк од лимон.

Ноти: Нежни и кремасти, печени ореви, јаболко од тофи, ванила, освежувачко со сочно јаболко.

Завршни: нотиКраставица,лимон, путер посеан со шеќер и мешун од ванила.

Дополнителни информации

Бренд

Nikka

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

X