Профил

Заборавена лозинка

Бесплатна достава

За нарачки над 1.400 денари.

SALE!

Секоја Недела Различни Промоции на вашите омилени алкохоли

Безбедно плаќање

Со картичките на Visa и Mastercard

Контактирај не

sales@denmak.com.mk / +389 75 360 333 до 16:00ч

Amrut Raj Igala

2,390.00 MKD (со ДДВ)

40% алкохол / 700ml
(Single Malt Whisky)
Земја на потекло: Индија

Нема на залиха

Спореди
SKU: 3040 Категории ,

Опис

Името се однесува на Кралот на орлите. Се произведува со употреба на индиски јачмен кој се одгледува во подножјето на Хималаите. Амрут Рај Игала е целосно созреано во бурбонски буриња, и се ослободува во мали серии.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

X