Профил

Заборавена лозинка

Бесплатна достава

За нарачки над 1.500 денари.

Новогодишни Понуди

на супер производи

Безбедно плаќање

Со картичките на Visa и Mastercard

Контактирај не

sales@denmak.com.mk / +389 75 360 333 до 16:00ч

Amrut Raj Igala

2,390.00 MKD (со ДДВ)

40% алкохол / 700ml
(Single Malt Whisky)
Земја на потекло: Индија

Спореди производ
Спореди
SKU: 3040 Категории: ,

Опис

Името се однесува на Кралот на орлите. Се произведува со употреба на индиски јачмен кој се одгледува во подножјето на Хималаите. Амрут Рај Игала е целосно созреано во бурбонски буриња, и се ослободува во мали серии.

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Само корисници кои го купиле овој производ на нашата страница може да остават коментар.

X