Профил

Заборавена лозинка

Бесплатна достава

За нарачки над 1.400 денари.

BLACK FRIDAY SALE!

До 40% попуст на одредени производи

Безбедно плаќање

Со картичките на Visa и Mastercard

Контактирај не

sales@denmak.com.mk / +389 75 360 333 до 16:00ч

The Lost Distillery Lossit

2,100.00 MKD (со ДДВ)

43% алкохол / 700ml
(Blended Malt Whisky)
Земја на потекло: Шкотска

Компанијата Lost Distillery произведува блендови на виски кои го претставуваат вкусот на виски од дестилерии кои одамна биле затворени. Lossit била дестилерија која се наоѓала на Islay била отворена од 1817 до 1867.

Спореди производ
Спореди

Опис

Нос: влажен даб, тресет и млечно чоколадо.
Палета: тутун, путер и морска сол.
Финиш: ванила и тресет.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

X