Профил

Заборавена лозинка

Бесплатна достава

За нарачки над 1.400 денари.

SALE!

Секоја Недела Различни Промоции на вашите омилени алкохоли

Безбедно плаќање

Со картичките на Visa и Mastercard

Контактирај не

sales@denmak.com.mk / +389 75 360 333 до 16:00ч

Krombacher Dark(12x500ml)

1,020.00 MKD (со ДДВ)

4.7% алкохол /500ml
Земја на потекло: Германија.
Произведено со природна изворска вода.
Содржи 100% слад.
22 IBU, мека горчина.

Минимум нарачка (12 парчиња)

Спореди производ
Спореди
SKU: 1427 Категорија

Опис

Krombacher Dark содржи повеќе видови на темно печен слад и најквалитетниот хмељ, со што се добиваат прекрасните ароми на сладок корен и нијанса на анасон кој се осеќаат преку мирисот а на палетата се осеќаат вкусови од слад, карамела, прелив на кафе и меката горчина од хмељот која заостанува подолго на палетата. Пењата е долго трајна и кремаста. Идеална температура за пиење е 8°C. Совршено се комбинира со печено говедско месо, зачинето печено месо, пржени компири и дури одлилно се комбинира со чоколадна торта.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

X