Профил

Заборавена лозинка

Бесплатна достава

За нарачки над 1.400 денари.

SALE!

Секоја Недела Различни Промоции на вашите омилени алкохоли

Безбедно плаќање

Со картичките на Visa и Mastercard

Контактирај не

sales@denmak.com.mk / +389 75 360 333 до 16:00ч

Krombacher Pils (12x500ml)

1,020.00 MKD (со ДДВ)

4.8% алкохол /500ml
Земја на потекло: Германија.
Произведено со природна изворска вода.
Содржи 100% слад.
23 IBU, деликатна горчина.

Минимум нарачка (12 парчиња)

Спореди производ
Спореди
SKU: 1422 Категорија

Опис

Се осеќаат раскошни ароми од овошен хмељ на мирис што одлично се избалансируваат со богатитот вкус од слад на палетата. Освежителен и питок кој се подврзува со долготрајниот деликатно горчлив вкус кој останува на палетата. Препорачано да се пие на температура од 6°C до 8°C. Совршена комбинација со било кое главно јадење или солена грица.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

X