Профил

Заборавена лозинка

Бесплатна достава

За нарачки над 1.500 денари.

Новогодишни Понуди

на супер производи

Безбедно плаќање

Со картичките на Visa и Mastercard

Контактирај не

sales@denmak.com.mk / +389 75 360 333 до 16:00ч

Krombacher weizen (12x500ml)

828.00 MKD (со ДДВ)

5.3% алкохол /500ml
Земја на потекло: Германија.
Произведено со природна изворска вода.
Содржи 100% слад од јачмен и пченица.
10 IBU, овошна горчина.

Минимум нарачка (12 парчиња)

Спореди производ
Спореди
SKU: 1424 Категорија:

Опис

Природно заматено, освежително пченично пиво со впечатливи меки и слатки ароми на мед и банана кои се осеќаат преку мирисот. Богата текстура со слаба горчина кој води кон вкусови на овошје кој остануваат на палетата. Препорачано да се пие на темпреатура од 6°C до 8°C. Одлично се комбинира со скоро сите главни јадења и може да се проба и со некој овошни десерти.

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Само корисници кои го купиле овој производ на нашата страница може да остават коментар.

X