Профил

Заборавена лозинка

Бесплатна достава

За нарачки над 1.400 денари.

BLACK FRIDAY SALE!

До 40% попуст на одредени производи

Безбедно плаќање

Со картичките на Visa и Mastercard

Контактирај не

sales@denmak.com.mk / +389 75 360 333 до 16:00ч

Kavalan Triple Sherry Cask

4,450.00 MKD (со ДДВ)

40% алкохол / 700ml
(Single Malt Whisky)
Земја на потекло: Таиван

Спореди производ
Спореди
SKU: 1437-1 Категории ,

Опис

Kavalan Triple Sherry Cask Single Malt Whisky е ретка комбинација од три извонредни шери буриња – Олоросо, Педро Ксименез и Москател – со сувото овошје на Олоросо како негов главен одлик. Богатата карамела и сладоста на малтозата се надополнети со уникатните тропски плодови на дестилеријата за да се создаде деликатно, но изразито шери виски кое може да се ужива со пријателите.🥃🥭🌺

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

X