Профил

Заборавена лозинка

Бесплатна достава

За нарачки над 1.500 денари.

30 Години Денмак SALE!

на најдобрите Денмак производи!

Безбедно плаќање

Со картичките на Visa и Mastercard

Контактирај не

sales@denmak.com.mk / +389 75 360 333 до 16:00ч

Kavalan Distillery Select No.2

2,990.00 MKD (со ДДВ)

40% алкохол / 700ml
(Single Malt Whisky)
Земја на потекло: Таиван

Спореди производ
Спореди
SKU: 3101 Категории ,

Опис

Kavalan Destillery select No.2 е второ издание во Дестилерија селектирај серија што е опсег на брендот за почетно ниво. Додека Селект број 1 беше фокусиран на тропско овошје, Селект број 2 е фокусиран на цветни и билни ноти.

Боја:
Златна зора

Започнува:

моќно со шармантни цветни, тревни ароми и нежно мешање на ванила со ноти на прекрасно дрвени и зачинети белешки во богати слоеви.

Вкус:

Започнува моќно со шармантни цветни, тревни ароми и нежно мешање на ванила со ноти на прекрасно дрвени и зачинети белешки во богати слоеви.Нежните, заоблени чувства на устата и со богат карактер, погодни за секојдневно пиење со одлична вкусност. Долг и миризлив афтертејст.

Дегустација:
Идеален за пиење чист или во коктел.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Верификација на возраста

Со посета на denmak.com.mk потврдувам дека сум на возраст над 18 години.

Или

Секогаш уживај одговорно.
X