Профил

Заборавена лозинка

Бесплатна достава

За нарачки над 1.400 денари.

SALE!

Секоја Недела Различни Промоции на вашите омилени алкохоли

Безбедно плаќање

Со картичките на Visa и Mastercard

Контактирај не

sales@denmak.com.mk / +389 75 360 333 до 16:00ч

Kavalan Distillery Select No.2

2,990.00 MKD (со ДДВ)

40% алкохол / 700ml
(Single Malt Whisky)
Земја на потекло: Таиван

Спореди производ
Спореди
SKU: 3101 Категории ,

Опис

Kavalan Destillery select No.2 е второ издание во Дестилерија селектирај серија што е опсег на брендот за почетно ниво. Додека Селект број 1 беше фокусиран на тропско овошје, Селект број 2 е фокусиран на цветни и билни ноти.

Боја:
Златна зора

Започнува:

моќно со шармантни цветни, тревни ароми и нежно мешање на ванила со ноти на прекрасно дрвени и зачинети белешки во богати слоеви.

Вкус:

Започнува моќно со шармантни цветни, тревни ароми и нежно мешање на ванила со ноти на прекрасно дрвени и зачинети белешки во богати слоеви.Нежните, заоблени чувства на устата и со богат карактер, погодни за секојдневно пиење со одлична вкусност. Долг и миризлив афтертејст.

Дегустација:
Идеален за пиење чист или во коктел.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

X