Профил

Заборавена лозинка

Бесплатна достава

За нарачки над 1.400 денари.

SALE!

Секоја Недела Различни Промоции на вашите омилени алкохоли

Безбедно плаќање

Со картичките на Visa и Mastercard

Контактирај не

sales@denmak.com.mk / +389 75 360 333 до 16:00ч

Highland park 10 year old 0.7L

3,100.00 MKD (со ДДВ)

40% АЛКОХОЛ / 700ML
(SINGLE MALT WHISKY)
ЗЕМЈА НА ПОТЕКЛО: ШКОТСКА / LOWLAND

Спореди производ
Спореди

Опис

Пред многу гонини, Orgkay припаѓаше / беше освоен од (во зависност од твојата гледна точка), огромно кралство на Викинзите. Магнус Еунсон, кој го основал Хајленд Парк во 1798 година, бил директен потомец на тие рани пионери. Исто како што неговата крв изобилуваше со Викинзите, така и секоја капка од оваа совршено избалансиран 10 годишен малт.

Зреено претежно во сезонски шери ,европски и американски дабови буриња, со вкус на печени портокали,  ванила и балансирана чаденост

Нос: суптилно влијание на Шери, но избалансиран од чад од Хедер.

Вкус: ѓумбир и кора од портокал.

Афтертејст: морска сол и хедер. Лист коријандер и мелен црн пипер.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

X