Профил

Заборавена лозинка

Бесплатна достава

За нарачки над 1.400 денари.

SALE!

Секоја Недела Различни Промоции на вашите омилени алкохоли

Безбедно плаќање

Со картичките на Visa и Mastercard

Контактирај не

sales@denmak.com.mk / +389 75 360 333 до 16:00ч

Tenjaku Pure Malt 0.7 L

1,990.00 MKD (со ДДВ)

43% АЛКОХОЛ / 700ML
(PURE MALT WHISKY)
ЗЕМЈА НА ПОТЕКЛО: ЈАПОНИЈА

Нема на залиха

Спореди

Опис

Мешавина од 100% Malt, Tenjaku Pure Malt поминува низ процес на дестилација со двојно бакарно тенџере под будното око на дестилаторот Кенџи Ватанабе, пред да е стареено во буриња од бурбон за шест години. Според информациите од брендот, вискито носи „мек и врвен вкус со ноти на зелени јаболка и билки, завршувајќи со суптилно чадена ванила и дрвенест тон“.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

X