Профил

Заборавена лозинка

Бесплатна достава

За нарачки над 1.400 денари.

BLACK FRIDAY SALE!

До 40% попуст на одредени производи

Безбедно плаќање

Со картичките на Visa и Mastercard

Контактирај не

sales@denmak.com.mk / +389 75 360 333 до 16:00ч

Nikka Yoichi Single Malt 0.7L

4,690.00 MKD (со ДДВ)

45% алкохол / 700ml
(Single Grain Whisky)
Земја на потекло: Јапонија

Спореди производ
Спореди

Опис

БОЈА
Живописно злато.
НОСОТ
Полно тело, мазно. Мекиот тресет најпрво нежно ја премачкува ароматичната палета, станувајќи помоќен со текот на времето, бидејќи чадот, саѓите и солените ноти го надминуваат почетниот нос. Аромите потоа еволуираат кон захаросани агруми (лимон, портокал), црн сладок сладок и зачини (морско оревче, ѓумбир) и се отвораат со ароми на корени и сушени гранчиња. Глави и цветни (каранфилче, ирис), станува сè покомплексен.
НЕПЦЕ
Цврсто, моќно. Добро избалансиран напад дава еднаква основа на аромите на тресет, чад, зачини, свежо овошје (диња, киви) и јаткасти плодови (бадем, орев), кои ги испорачува во лопати. Средното непце започнува со чоколадни ноти, но тресетот наскоро повторно го презема водството.
ЗАВРШИ
Долга, свиленкаста. Исклучително зрел, се прелива со зрели плодови (круша, слива Mirabelle, јаболко). Тресетот почнува да добива тревнист и сладски карактер, додека солените вкусови му даваат на финишот многу длабочина и крајбрежна свежина. Завршниот нос нуди ноти на ментол, зачинети (коријандер, копар) и земјени (кожа, костени).

Дополнителни информации

Бренд

Nikka

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

X