Профил

Заборавена лозинка

Бесплатна достава

За нарачки над 1.500 денари.

DENMAK Christmas SALE!

на најдобрите Денмак производи!

Безбедно плаќање

Со картичките на Visa и Mastercard

Контактирај не

sales@denmak.com.mk / +389 75 360 333 до 16:00ч

Nikka Coffey Malt 0.7L

3,690.00 MKD (со ДДВ)

45% алкохол / 700ml
(Single Grain Whisky)
Земја на потекло: Јапонија

Спореди производ
Спореди

Опис

НОСОТ
Свежо и чисто, со ароми на захаросана кора од лимон и богати зачини за колачи.
НЕПЦЕ
Цврст и зачинет, доста густо чувство на устата и богата текстура, со цимет и каранфилче на непцето и свежина со цитрусна нијанса за да се олесни товарот.
ЗАВРШИ
Хармонична мешавина од густи зачини, богат даб и ноти од лимон и портокал. Прекрасно.
КОМЕНТАР
Фасцинантен експеримент кој повеќе од го поминува тестот. Ова е прекрасно овошно, зачинето виски со освежувачки ароматичен зинг.

Дополнителни информации

Бренд

Nikka

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

X