Профил

Заборавена лозинка

Бесплатна достава

За нарачки над 1.500 денари.

30 Години Денмак SALE!

на најдобрите Денмак производи!

Безбедно плаќање

Со картичките на Visa и Mastercard

Контактирај не

sales@denmak.com.mk / +389 75 360 333 до 16:00ч

Togouchi 0.7 L

1,990.00 MKD (со ДДВ)

40% АЛКОХОЛ / 700ML
(BLENDED MALT WHISKY)
ЗЕМЈА НА ПОТЕКЛО: ЈАПОНИЈА

Нема на залиха

Спореди

Опис

Тогучи е мешан јапонски виски од производителите Chugoku Jozo, кој го созрева своето виски во тунел, наместо во магацин. Името потекнува од местото каде што се наоѓа тунелот, во градот Toguochi.

Нос:, морско оревче, лесно зачинет, миризлив
Почетен вкус: сладок, мазен
Афтертејст: вкус, житарици, шербет

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Верификација на возраста

Со посета на denmak.com.mk потврдувам дека сум на возраст над 18 години.

Или

Секогаш уживај одговорно.
X