Профил

Заборавена лозинка

Бесплатна достава

За нарачки над 1.400 денари.

SALE!

Секоја Недела Различни Промоции на вашите омилени алкохоли

Безбедно плаќање

Со картичките на Visa и Mastercard

Контактирај не

sales@denmak.com.mk / +389 75 360 333 до 16:00ч

Macallan Quest 0.7L

4,490.00 MKD (со ДДВ)

40% алкохол /700мл
(Single Malt Whisky)
Земја на потекло: Шкотска 

Нема на залиха

Спореди

Опис

Секој слад во рамките на опсегот е истражување на вкус и текстура, од живописно и свежо до богато и интензивно, завршувајќи со виски што ја означува суштината на „Макалан“. Macallan Quest претставува почеток на патувањето со Quest Collection, во ова живо и свежо виски.

НОС
Меки агруми,  јаболко и лимон. Слаткост од ванила и суптилен даб.

ПАЛЕТА
Јаболко измешано со ѓумбир и суво овошје. Орев и цимет

АФТЕРТЕЈСТ

Меко, лесно овошје и средно слатко.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

X