Профил

Заборавена лозинка

Бесплатна достава

За нарачки над 1.400 денари.

SALE!

Секоја Недела Различни Промоции на вашите омилени алкохоли

Безбедно плаќање

Со картичките на Visa и Mastercard

Контактирај не

sales@denmak.com.mk / +389 75 360 333 до 16:00ч

Suntory Whisky Toki 0.7L

2,690.00 MKD (со ДДВ)

40% АЛКОХОЛ / 700ML
(BLENDED WHISKY)
ЗЕМЈА НА ПОТЕКЛО: ЈАПОНИЈА

Спореди производ
Спореди

Опис

Токи на јапонски значи „време“.
Концепт познат низ целиот свет, но особено во Јапонија каде почитувањето на традицијата и иновацијата предизвикува моќна креативна енергија.

Инспириран од таа интеракција, Suntory Whiskey Toki ™ го обединува старото со новото – гордото наследство на Куќата на Suntory и неговиот иновативен дух – за да создадат blended Јапонско виски, кое е традиционално и во исто време и иновативно

Боја: чисто златно
Нос: босилек, зелено јаболко, мед
Палета: грејпфрут, зелено грозје, мента, мајчина душица
Афтертејст: Суптилно слатка и зачинета завршница со нијанса од ванила даб, бел пипер и ѓумбир

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

X