Профил

Заборавена лозинка

Бесплатна достава

За нарачки над 1.400 денари.

SALE!

Секоја Недела Различни Промоции на вашите омилени алкохоли

Безбедно плаќање

Со картичките на Visa и Mastercard

Контактирај не

sales@denmak.com.mk / +389 75 360 333 до 16:00ч

Sir Edward’s 700ml

640.00 MKD (со ДДВ)

40% алкохол / 700ml
(Blended Whisky)
Земја на потекло: Шкотска 

Спореди производ
Спореди

Опис

Мирис
Суптилно и слатко

ВКУС
Полно тело со суптилни примеси на даб

ФИНИШ
Добро заоблено, зачинето со тон на сушено овошје создава рамнотежа

Возвишено мазен и освежувачки лесен, Sir Edward’s Finest е внимателно созреан до совршенство за да испорача нежен ароматичен букет со елегантни овошни ноти.

СТАРЕЕНО
3 години минимум

40% волумен

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Верификација на возраста

Со посета на denmak.com.mk потврдувам дека сум на возраст над 18 години.

Или

Секогаш уживај одговорно.
X