Профил

Заборавена лозинка

Бесплатна достава

За нарачки над 1.400 денари.

BLACK FRIDAY SALE!

До 40% попуст на одредени производи

Безбедно плаќање

Со картичките на Visa и Mastercard

Контактирај не

sales@denmak.com.mk / +389 75 360 333 до 16:00ч
-10%

Nikka Taketsuru Pure Malt 0.7L

3,321.00 MKD (со ДДВ)

43% алкохол / 700ml
(Blended Malt Whisky)
Земја на потекло: Јапонија

Спореди производ
Спореди

Опис

Ова виски е мешавина од сингл малт стар околу десет години и е со многу висок квалитет. Резултатот е неверојатно богат и сложен, со рамнотежа помеѓу сладост, деликатес и интензитет.

Забелешки за дегустација од добавувачот
Нос: Свеж и овошен, кој потсетува на свежо исцеден овошен сок, со бело овошје, малку праска и сочни ноти од грозје.
Непце: Кафе, сладок корен, талог од кафе, запалена пура. Накратко, мускулеста и наметлива уста!
Финиш: Целиот сладок корен. Фина горчина која брзо отстапува место за повеќе стопени и лековити ароми на камфор и еукалиптус.

Дополнителни информации

Бренд

Nikka

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

X