Профил

Заборавена лозинка

Бесплатна достава

За нарачки над 1.400 денари.

SALE!

Секоја Недела Различни Промоции на вашите омилени алкохоли

Безбедно плаќање

Со картичките на Visa и Mastercard

Контактирај не

sales@denmak.com.mk / +389 75 360 333 до 16:00ч
-8%

Laphroaig 10 year old

2,990.00 MKD (со ДДВ)

40% алкохол /700мл
(Single Malt Whisky)
Земја на потекло: Шкотска / Highland

Спореди производ
Спореди

Опис

Laphroaig 10yo е полно тело, чаден скапоцен камен, со преостаната сладост и нотa на сол меѓу морските алги.Едно од најдобрите класични чадени Виски.

НОС
Огромен чад, алги, “лековити”, со навестување на сладост.
ТЕЛО
Полно тело.
ПАЛЕТА
Изненадувачка сладост со ноти на сол.
АФТЕРТЕЈСТ
Заостанува во устата и мепцата долго.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

X