Профил

Заборавена лозинка

Бесплатна достава

За нарачки над 1.400 денари.

BLACK FRIDAY SALE!

До 40% попуст на одредени производи

Безбедно плаќање

Со картичките на Visa и Mastercard

Контактирај не

sales@denmak.com.mk / +389 75 360 333 до 16:00ч

Highland Park 12 year old 0.7L

3,200.00 MKD (со ДДВ)

40% АЛКОХОЛ / 700ML
(SINGLE MALT WHISKY)
ЗЕМЈА НА ПОТЕКЛО: ШКОТСКА / ISLAY

Спореди производ
Спореди

Опис

Пред многу гонини, Orgkay припаѓаше / беше освоен од (во зависност од твојата гледна точка), огромно кралство на Викинзите. Магнус Еунсон, кој го основал Хајленд Парк во 1798 година, бил директен потомец на тие рани пионери. Исто како што неговата крв изобилуваше со Викинзите, така и секоја капка од оваа совршено избалансиран 12 годишен малт.

Нос: Свеж, чист и многу ароматичен. Цветни белешки ги изобилуваат сетилата со лесна тревна трева. Белешки на крем мед Манука и допир на сочен цитрус со крем и добро избалансирана сладост.

Вкус: полн со пријатна длабочина. Печен портокал. Белешки од жито и зелен чај со јасмин. Допир на сладост.

Афтертејст: Прилично долг со пиперки зачини и струготини од дрво.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

X