Профил

Заборавена лозинка

Бесплатна достава

За нарачки над 1.400 денари.

BLACK FRIDAY SALE!

До 40% попуст на одредени производи

Безбедно плаќање

Со картичките на Visa и Mastercard

Контактирај не

sales@denmak.com.mk / +389 75 360 333 до 16:00ч

Yamazakura 0.7L

3,700.00 MKD (со ДДВ)

40% АЛКОХОЛ / 700ML
(BLENDED MALT WHISKY)
ЗЕМЈА НА ПОТЕКЛО: ЈАПОНИЈА

Нема на залиха

Спореди

Опис

Мешано виски од јапонската палета Yamazakura, што го носи  јапонската компанија Sasanokawa Shuzo. Самото име е портманто на два јапонски поими „Yama“ значи „планина“ и „Sakura“ значи дрвото цреша.

Нос: Цвет од портокал и суптилни ноти на даб.

Палета: свежо овошје од овоштарник, солен бисквит обложен со карамела, зеленило.

Асфтертејст: богата со ванила.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

X