Профил

Заборавена лозинка

Бесплатна достава

За нарачки над 1.500 денари.

Новогодишни Понуди

на супер производи

Безбедно плаќање

Со картичките на Visa и Mastercard

Контактирај не

sales@denmak.com.mk / +389 75 360 333 до 16:00ч

Tokinoka 0.5L

1,990.00 MKD (со ДДВ)

40% АЛКОХОЛ / 500ML
(BLENDED MALT WHISKY)
ЗЕМЈА НА ПОТЕКЛО: ЈАПОНИЈА

Спореди производ
Спореди

Опис

Токинока е мешавина од дестилеријата White Oak. Инспириран е од шкотските техники, на подготовка, од дестилација со тенџере, до созревање на дабово буре. Направен е од исклучително чиста подземна вода, резултатот е благо и мазно виски со зачинети ноти.

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Само корисници кои го купиле овој производ на нашата страница може да остават коментар.

X