Профил

Заборавена лозинка

Бесплатна достава

За нарачки над 1.400 денари.

SALE!

Секоја Недела Различни Промоции на вашите омилени алкохоли

Безбедно плаќање

Со картичките на Visa и Mastercard

Контактирај не

sales@denmak.com.mk / +389 75 360 333 до 16:00ч

Tokinoka 0.5L

2,990.00 MKD (со ДДВ)

40% АЛКОХОЛ / 500ML
(BLENDED MALT WHISKY)
ЗЕМЈА НА ПОТЕКЛО: ЈАПОНИЈА

Нема на залиха

Спореди

Опис

Токинока е мешавина од дестилеријата White Oak. Инспириран е од шкотските техники, на подготовка, од дестилација со тенџере, до созревање на дабово буре. Направен е од исклучително чиста подземна вода, резултатот е благо и мазно виски со зачинети ноти.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

X