Профил

Заборавена лозинка

Бесплатна достава

За нарачки над 1.400 денари.

SALE!

Секоја Недела Различни Промоции на вашите омилени алкохоли

Безбедно плаќање

Со картичките на Visa и Mastercard

Контактирај не

sales@denmak.com.mk / +389 75 360 333 до 16:00ч

The Glenlivet Founders Reserve 12yr old 0.7L

2,900.00 MKD (со ДДВ)

40% АЛКОХОЛ / 700ML
(SINGLE MALT WHISKY)
ЗЕМЈА НА ПОТЕКЛО: ШКОТСКА / LOWLAND

Нема на залиха

Спореди

Опис

Средно Златна боја , ароми на мед, дрво-овошје, цитрус, карамела и ванила; на непцето, лесно слатко и средно тело со топло, заоблено и кремасто чувство на уста; вкусови на цитрус, круша, ванила, карамел, ѓумбир и морско оревче; финишот е топол и долг.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Верификација на возраста

Со посета на denmak.com.mk потврдувам дека сум на возраст над 18 години.

Или

Секогаш уживај одговорно.
X