Профил

Заборавена лозинка

Бесплатна достава

За нарачки над 1.400 денари.

SALE!

Секоја Недела Различни Промоции на вашите омилени алкохоли

Безбедно плаќање

Со картичките на Visa и Mastercard

Контактирај не

sales@denmak.com.mk / +389 75 360 333 до 16:00ч

The Ardmore Legacy 0.7L

1,990.00 MKD (со ДДВ)

40% АЛКОХОЛ / 700ML
(SINGLE MALT WHISKY)
ЗЕМЈА НА ПОТЕКЛО: ШКОТСКА / ISLAY

Нема на залиха

Спореди

Опис

Направен во 2014 година за да го заземе местото на „Ardmore Traditional“, „Legacy“ има профил на вкус, лесно измешан, зачинет предводена од дрво. Ardmore Legacy е изработен со 80% тресет и 20% слад .

Нос: повеќе на солената отколку на слатката страна, со лесен мирис на јаглен и земјени белешки . Сладок цимет, свеж мед и ванила тофи се појавуваат на места.

Палета: повеќе јагленисани, зачадени ноти, придружени со чаден даб,круша и суптилни тревки.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

X