Профил

Заборавена лозинка

Бесплатна достава

За нарачки над 1.500 денари.

Новогодишни Понуди

на супер производи

Безбедно плаќање

Со картичките на Visa и Mastercard

Контактирај не

sales@denmak.com.mk / +389 75 360 333 до 16:00ч

Tamnavulin Malt Whisky

1,190.00 MKD (со ДДВ)

40% алкохол / 700ml
(Single Malt Whisky)
Земја на потекло: Шкотска / Speyside

Зреено во буриња од бурбон а на крај дозреано во буриња од шери.

Спореди производ
Спореди

Опис

Нос: Чоколаден мус, кафен шеќер, јаболка и капини.
Палета: Чоколадо, сливи и сладок јачмен.
Финиш: Сладок зачинет рум.

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Само корисници кои го купиле овој производ на нашата страница може да остават коментар.

X