Профил

Заборавена лозинка

Бесплатна достава

За нарачки над 1.400 денари.

32 Години DENMAK – Промоции!

Супер Ниски цени и Промоции!

Безбедно плаќање

Со картичките на Visa и Mastercard

Контактирај не

sales@denmak.com.mk / +389 75 360 333 до 16:00ч

Tamnavulin Malt Whisky

1,490.00 MKD (со ДДВ)

40% алкохол / 700ml
(Single Malt Whisky)
Земја на потекло: Шкотска / Speyside

Зреено во буриња од бурбон а на крај дозреано во буриња од шери.

Нема на залиха

Спореди

Опис

Нос: Чоколаден мус, кафен шеќер, јаболка и капини.
Палета: Чоколадо, сливи и сладок јачмен.
Финиш: Сладок зачинет рум.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

X