Профил

Заборавена лозинка

Бесплатна достава

За нарачки над 1.400 денари.

32 Години DENMAK – Промоции!

Супер Ниски цени и Промоции!

Безбедно плаќање

Со картичките на Visa и Mastercard

Контактирај не

sales@denmak.com.mk / +389 75 360 333 до 16:00ч

Sir Edward’s 700ml

640.00 MKD (со ДДВ)

40% алкохол / 700ml
(Blended Whisky)
Земја на потекло: Шкотска 

Спореди производ
Спореди

Опис

Мирис
Суптилно и слатко

ВКУС
Полно тело со суптилни примеси на даб

ФИНИШ
Добро заоблено, зачинето со тон на сушено овошје создава рамнотежа

Возвишено мазен и освежувачки лесен, Sir Edward’s Finest е внимателно созреан до совршенство за да испорача нежен ароматичен букет со елегантни овошни ноти.

СТАРЕЕНО
3 години минимум

40% волумен

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

X