Профил

Заборавена лозинка

Бесплатна достава

За нарачки над 1.500 денари.

30 Години Денмак SALE!

на најдобрите Денмак производи!

Безбедно плаќање

Со картичките на Visa и Mastercard

Контактирај не

sales@denmak.com.mk / +389 75 360 333 до 16:00ч

Macallan 12 year old 0.7L

4,590.00 MKD (со ДДВ)

40% АЛКОХОЛ / 700ML
(SINGLE MALT WHISKY)
ЗЕМЈА НА ПОТЕКЛО: ШКОТСКА / LOWLAND

Нема на залиха

Спореди

Опис

Macallan 12 year old е дел од  Double Cask која го репрезентира класичниот стил на Macallan и препознатливата сласт на американскиот даб. Ова е целосно заокружен единечен слад во совршена рамнотежа, со вкусови на мед, цитрус и ѓумбир.

БОЈА
Светло жолта

НОС
Кремаст путер со ноти на јаболко и кафе, портокал, крем од ванила и свежо сечен даб.

ПАЛЕТА
Мед, зачини од дрво и цитрус, избалансиран со суво грозје и карамела.

АФТЕРТЕЈСТ
Дабот се осеќа, топол, сладок и сув.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Верификација на возраста

Со посета на denmak.com.mk потврдувам дека сум на возраст над 18 години.

Или

Секогаш уживај одговорно.
X