Профил

Заборавена лозинка

Бесплатна достава

За нарачки над 1.400 денари.

SALE!

Секоја Недела Различни Промоции на вашите омилени алкохоли

Безбедно плаќање

Со картичките на Visa и Mastercard

Контактирај не

sales@denmak.com.mk / +389 75 360 333 до 16:00ч

Jura Journey

2,100.00 MKD (со ДДВ)

40% алкохол / 700ml
(Single Malt Whisky)
Земја на потекло: Шкотска / Islands

 

Спореди производ
Спореди
Категорија

Опис

Нос: Путер, слатки бадеми многу лесна нота на чад
Палета: Мед и круша
Финиш: Ореви и лесна слаткост од кајсија

Зреено само во буриња од бурбон, познато по лесно чадениот карактер со цитрусни овошја. Ова виски се смета за одличен почеток за патуивањето низ другите експресии од оваа дестилерија.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

X