Профил

Заборавена лозинка

Јазик:
  • mk
Валута:
  • MKD

Бесплатна достава

За нарачки над 1.500 денари.

Новогодишни Понуди

на супер производи

Безбедно плаќање

Со картичките на Visa и Mastercard

Контактирај не

sales@denmak.com.mk / +389 75 360 333 до 16:00ч

Jura Journey

1,890.00 MKD (со ДДВ)

40% алкохол / 700ml
(Single Malt Whisky)
Земја на потекло: Шкотска / Islands

Зреено само во буриња од бурбон, познато по лесно чадениот карактер со цитрусни овошја. Ова виски се смета за одличен почеток за патуивањето низ другите експресии од оваа дестилерија.

Спореди производ
Спореди
Категорија:

Опис

Нос: Путер, слатки бадеми многу лесна нота на чад
Палета: Мед и круша
Финиш: Ореви и лесна слаткост од кајсија

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Само корисници кои го купиле овој производ на нашата страница може да остават коментар.

X