Профил

Заборавена лозинка

Бесплатна достава

За нарачки над 1.500 денари.

Новогодишни Понуди

на супер производи

Безбедно плаќање

Со картичките на Visa и Mastercard

Контактирај не

sales@denmak.com.mk / +389 75 360 333 до 16:00ч

Johnny Walker Black Label Limited Edition 0.7 L

1,999.00 MKD (со ДДВ)

40% АЛКОХОЛ / 700ML
(BLENDED WHISKY)
ЗЕМЈА НА ПОТЕКЛО: ШКОТСКА 

Спореди производ
Спореди

Опис

Лимитирана серија по повод 200 годишнината од постоењето на Johnnie Walker.

Вистинска икона помеѓу луксузните брендови, препознатлив како
претставник на другите делукс брендови.

  • Создаден единствено од виски од сите четири страни на Шкотска, зреени минимум 12 години.
  • Johnnie Walker Black Label има незаменлив мазен, длабок и комплексен карактер.
  • Впечатливо виски за посебни прилики, без разлика дали го уживате дома или во друштво.
  • Богат комплексен и неверојатно добро избалансиран вкус, со силна присутност на вкусови од темни овошки,слатка ванила и препознатливиот чаден вкус.

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Само корисници кои го купиле овој производ на нашата страница може да остават коментар.

Верификација на возраста

Со посета на denmak.com.mk потврдувам дека сум на возраст над 18 години.

Или

Секогаш уживај одговорно.
X