Профил

Заборавена лозинка

Бесплатна достава

За нарачки над 1.500 денари.

Новогодишни Понуди

на супер производи

Безбедно плаќање

Со картичките на Visa и Mastercard

Контактирај не

sales@denmak.com.mk / +389 75 360 333 до 16:00ч

Hellyers Road Original Roaring Forty 0.7L

3,350.00 MKD (со ДДВ)

40% АЛКОХОЛ / 700ML
(SINGLE MALT WHISKY)
ЗЕМЈА НА ПОТЕКЛО: АВСТРАЛИЈА

Спореди производ
Спореди

Опис

Ексклузивен Single malt од дестиларата Hellyers Road во Тазманија.Стареено во американски бели дабови буриња и е флаширано со ладна филтрација.

Нос: крем лимон и ванила – малку како пита од лимон . мириси на банана и тофи.

Вкусни ноти: Тревни на почетокот, пред да се појават сочни ноти на круша и слива.

Афтертејст: Кикирики, кедар.

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Само корисници кои го купиле овој производ на нашата страница може да остават коментар.

Upsell products

X