Профил

Заборавена лозинка

Бесплатна достава

За нарачки над 1.500 денари.

DENMAK Christmas SALE!

на најдобрите Денмак производи!

Безбедно плаќање

Со картичките на Visa и Mastercard

Контактирај не

sales@denmak.com.mk / +389 75 360 333 до 16:00ч

The Glenlivet 12 year old First Fill

2,490.00 MKD (со ДДВ)

40% АЛКОХОЛ / 700ML
(SINGLE MALT WHISKY)
ЗЕМЈА НА ПОТЕКЛО: ШКОТСКА / LOWLAND

Нема на залиха

Спореди

Опис

Ако неодамна сте го виделе овој необичен виски на полиците, можеби ќе се прашувате што точно е тоа. Уникатно е по тоа што е првото 12-годишно издание со ограничено издание на The Glenlivet, објавено во САД. Се вика Прво полнење, бидејќи созрева исклучиво во американски дабови буриња со прво полнење.

Изглед: Amber
Нос: Цветни и ванилни ноти зачинети со сушено овошје.
Палате: ароми од ванила и кокос и вкусови на зрело овошје и мармалад од портокал.
Генерално: со ноти на дрво и малку зачинет, го обвива непцето во топлина. Долготрајно со ноти на бадем.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Верификација на возраста

Со посета на denmak.com.mk потврдувам дека сум на возраст над 18 години.

Или

Секогаш уживај одговорно.
X