Профил

Заборавена лозинка

Бесплатна достава

За нарачки над 1.500 денари.

DENMAK Christmas SALE!

на најдобрите Денмак производи!

Безбедно плаќање

Со картичките на Visa и Mastercard

Контактирај не

sales@denmak.com.mk / +389 75 360 333 до 16:00ч

Glenfiddich 12 year old 0.7L

2,250.00 MKD (со ДДВ)

40% АЛКОХОЛ / 700ML
(SINGLE MALT WHISKY)
ЗЕМЈА НА ПОТЕКЛО: ШКОТСКА 

Нема на залиха

Спореди

Опис

Тече во “Valley of the Deer” од 1887 година, изразот на потпис на нашето семејство е најнаградуваниот скоч  во светот .

Внимателно созреан во најдобрите американски дабови и европски дабови шери буриња најмалку 12 години, се топи во дабови брачни мелодии за да ги создаде своите слатки и суптилни дабови вкусови.

Крем, со долг, мазен и пријатен финиш, Glenfiddich 12 year old е совршен пример за уникатниот стил на Glenfiddich во Spayside и е широко прогласен за најдобар Single Malt.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Верификација на возраста

Со посета на denmak.com.mk потврдувам дека сум на возраст над 18 години.

Или

Секогаш уживај одговорно.
X