Профил

Заборавена лозинка

Бесплатна достава

За нарачки над 1.400 денари.

SALE!

Секоја Недела Различни Промоции на вашите омилени алкохоли

Безбедно плаќање

Со картичките на Visa и Mastercard

Контактирај не

sales@denmak.com.mk / +389 75 360 333 до 16:00ч

Galliano Vanilla 0.7L

990.00 MKD (со ДДВ)

30% АЛКОХОЛ / 700ML
ЗЕМЈА НА ПОТЕКЛО: ИТАЛИЈА

Спореди производ
Спореди

Опис

ВКУС
Воодушевувачки вкус на ванила со цветни, свежи и нане ноти.

Изглед: Јасно, златно жолто.
Арома: Потсетува на слатки од ванила и Tic-Tac пеперминт со ноти од карамел.
Вкус: Малку сируп, мента води со измазнувачка кремаста ванила, сладок ликер и билни ноти.
Вкус: Свежо мелениот црн пипер излегува и го пресекува сирупот со сладолед од ванила, освежителна зачинета нане и малку анасон.
Севкупно: Оваа ванила верзија на Галијано има поголема привлечност на пазарот и е јасно полесна од Галијано Л’Аутентико, но сепак е комплексен ликер. Одличен пијалок после вечера.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

X