Профил

Заборавена лозинка

Бесплатна достава

За нарачки над 1.400 денари.

SALE!

Секоја Недела Различни Промоции на вашите омилени алкохоли

Безбедно плаќање

Со картичките на Visa и Mastercard

Контактирај не

sales@denmak.com.mk / +389 75 360 333 до 16:00ч

Dalmore King Alexander III

14,490.00 MKD (со ДДВ)

40% алкохол /700мл
(Single Malt Whisky)
Земја на потекло: Шкотска / Highland

Нема на залиха

Спореди

Опис

За да го направи кралот Далмор Александар Трети, мајсторот за дестилација Ричард Патерсон избра низа различно стари сладови созреани во мешавина од француски буриња со вино, тапани од Мадеира, шери задник, буриња Марсала, пристанишни цевки и буриња од бурбон од Кентаки. Извонреден подвиг на мешавина.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

X