Профил

Заборавена лозинка

Бесплатна достава

За нарачки над 1.500 денари.

30 Години Денмак SALE!

на најдобрите Денмак производи!

Безбедно плаќање

Со картичките на Visa и Mastercard

Контактирај не

sales@denmak.com.mk / +389 75 360 333 до 16:00ч

Dalmore 12 Year Old

3,790.00 MKD (со ДДВ)

40% алкохол /700мл
(Single Malt Whisky)
Земја на потекло: Шкотска / Highland

 

Спореди производ
Спореди

Опис

Нос: Портокал, темни сливи, чоколада и марципам.
Палета: Цитрус, кафе и цимет.
Финиш: Портокал, ванила, сливи и цимет.

Првите 9 години е зреено во буриња од бурбон, потоа само половина е префрлено 3 години да дозрее во буриња од олоросо шери, додека останата половина продолжува да зрее во бурињата од бурбон.
Резултатот е слаткост со богати ароми од шери вкусови.

 

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Верификација на возраста

Со посета на denmak.com.mk потврдувам дека сум на возраст над 18 години.

Или

Секогаш уживај одговорно.
X