Профил

Заборавена лозинка

Бесплатна достава

За нарачки над 1.500 денари.

30 Години Денмак SALE!

на најдобрите Денмак производи!

Безбедно плаќање

Со картичките на Visa и Mastercard

Контактирај не

sales@denmak.com.mk / +389 75 360 333 до 16:00ч

Captain Morgan Spiced Gold Rum 0.7 L

699.00 MKD (со ДДВ)

% АЛКОХОЛ И ЛИТ. 35% / 0.7Л

ПОТЕКЛО: Карипските Острови

Спореди производ
Спореди

Опис

  • Captain Morgan румот е дестилат од шеќерна трска. По дестилирањето, бистрата течност се остава во дабови буриња да лежи 1 година, од каде и ја добива златната боја и карактерот на румот, пред да се додадат зачините од Карипските Острови
  • CAPTAIN MORGAN® ORIGINAL SPICED GOLD – рум направен со мешавина на зачини и природни вкусови. Одлежан во дабови буриња за да се креира богат вкус и боја
  • За освежувачки пијалак најдобро се служи со мраз, кола и парче лимета

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Само корисници кои го купиле овој производ на нашата страница може да остават коментар.

X