Профил

Заборавена лозинка

Бесплатна достава

За нарачки над 1.400 денари.

SALE!

Секоја Недела Различни Промоции на вашите омилени алкохоли

Безбедно плаќање

Со картичките на Visa и Mastercard

Контактирај не

sales@denmak.com.mk / +389 75 360 333 до 16:00ч

Akashi 0.5L

1,790.00 MKD (со ДДВ)

40% АЛКОХОЛ / 500ML
(BLENDED MALT WHISKY)
ЗЕМЈА НА ПОТЕКЛО: ЈАПОНИЈА

Нема на залиха

Спореди

Опис

Помалку познато виски надвор од локалниот јапонски пазар, оваа верзија на Акаши е специјално произведена за европскиот пазар користејќи мешавина од јапонски и странски произведен слад и жито виски за да се произведе секојдневна мешавина за перфектен вкус.

Нос:  чоколадни кикирики, лимонска кора и лесна трага на зачинето зрно од ‘рж.

Не: Цреша и ореви. Слатки житни култури со црн пипер.

Афтертејст: Слатко од сува кајсија и овесна торта.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

X